Upcoming Events

Fix/Res Fri 13th - Thurs 19th April   13/04/2018

BEAMISH STOUT MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES


FRIDAY 13th APRIL

Beamish Stout Senior Premier Division

St Mary’s 0 v 2 U.C.C. St Mary’s Park, 7.45pm  (S.O.Flynn, D.Fogarty, T.McCarthy)

Midleton 2 v 1 Mayfield Utd, Knockgriffin Park, 7.30pm  (G.Kelly, C.Braganza, P.O.Sullivan)


SATURDAY 14th APRIL

Pop Keller Trophy 1st Round

Fermoy 2 v 4 Ballinhassig, Carrig Park, 3pm  (PJ.Aherne)

Pop Keller Trophy 2nd Rd

Castleview 1 v 1 Douglas Hall, AET ,  5 pens 6,   O’Sullivan Park, 7.30pm  (T.McCarthy)

Beamish Stout Senior Premier Division 

Ringmahon Rgs 2 v 1 Cobh Wanderers, Ringmahon Park, 3pm  (R.Murphy, E.McNally, C.Braganza)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Wilton Utd 0 v 1 Leeds, Mayfield Commuity School, 2pm (S.O.Flynn)

Kilreen Celtic  Off Blarney Utd, Murphy’s Farm, 3pm  (D.Cronin)

Beamish Stout Junior Premier Division

College Corinthians 0 v 0 Ringmahon Rgs B, Castletreasure, 3pm  (M.Rajszczak)

Leeside 2 v 0 Carrigaline, Leeside Park, 3pm  (M.O.Connell)

Beamish Stout Junior League 1

St Mary’s 2 v 4 Blarney Utd, St Mary’s Park, 3pm  (D.Fogarty)

Beamish Stout Junior League 2

Avondale Utd 0 v 1 Carrigaline A, Avondale Park, 3pm  (K.Szatkowski)

U.C.C. Academicals 1 v 2 Park Utd, The Farm, 3pm  (P.McAuliffe)


SUNDAY 15th APRIL

Pop Keller Trophy 2nd Rd

Bandon off  Riverstown, Town Park, 10.45am  (M.O.Connell)

Mallow  off  Leeside, Town Park, 10.45am  (R.Murphy)

Beamish Stout Junior Super Cup 1st Round

Youghal Utd 3 v 0 Kilreen Celtic, Adrath Park, 12.45pm  (D.Fogarty)

Beamish Stout Junior Premier Division

Avondale Utd 6 v 0 Everton, Avondale Park, 10.45am  (V.Coonan)

Beamish Stout Junior League 1

Everton Utd 2 v 3 Crosshaven, Lehenaghmore, 10.45am  (E.McNally)

Riverstown 0 v 4  Leeds, G.A.C.A. 10.45am  (T.Goggin)

Cobh Wanderers 1 v 0 Wilton Utd, Old Church Park, 10.45am  (PJ.Aherne)

Beamish Stout Junior League 2

Douglas Hall Ath  off  Mallow, Moneygourney, 2pm  (K.Szatkowski)

Corinthians Academicals  off  Fermoy, Castletreasure, 10.45am  (S.O.Flynn)


MONDAY 16th APRIL

Beamish Stout Floodlit League

Ringmahon Rgs 0 v  0 Ballincollig, Moneygourney, 7pm  (T.Goggin)

Wilton Utd 0 v  4 Mayfield Utd, Moneygourney, 8pm  (P.McAuliffe)

Rockmount  4 v 2 College Corinthians, Moneygourney, 9pm  (P.McAuliffe)


TUESDAY 17th APRIL

Beamish Stout Senior Cup 1st Round 

Cobh Wanderers 1  v  1Rockmount, AET, 7 pens 6, Old Church Park, 6.30pm  (D.Deady)

Pop Keller Trophy 1st Round

Blarney Utd  2 v  0 Wilton Utd, O’Shea Park, 7.30pm  (R.Murphy)

Pop Keller Trophy 2nd Round

Ballincollig  off  Park Utd, The Landing Field, 6.30pm  (E.McNally)

Beamish Stout Junior Premier Division

U.C.C.  off  Everton, The Farm, 6.30pm  (T.McCarthy)

Avondale  off  Ringmahon Rgs, 6.30pm  (M.O.Connell)

Beamish Stout Junior League 1

Rockmount  off  Passage, Rockmount Park, 7.30pm  (J.Hennessy)

Beamish Stout Junior League 2

Bandon  off  Kilreen Celtic, Town Park, 6.30pm  (P.Braganza)


WEDNESDAY 18th APRIL

Pop Keller Trophy 1st Round

Glasheen  off  Casement Celtic, Murphy's Farm, 6.30pm  (E.McNally)

Pop Keller Trophy 2nd Round

Tramore Ath  1 v 2  Leeds, Tramore Park, 6.30pm  (T.Goggin)

Kilreen Celtic  1 v  1 Kinsale, AET 4 pens 5. Murphy’s Farm, 6.30pm  (S.O.Flynn)

Beamish Stout Senior Premier Division

Avondale Utd  Off Everton, Avondale Park, 6.30pm  (P.O.Sullivan, R.Murphy, PJ.Aherne)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Leeside  off   Douglas Hall, Leeside Park, 6.30pm  (D.Fogarty)

Beamish Stout Junior Premier Division

Youghal Utd  Off Douglas Hall, Adrath Park, 7.30pm  (V.Coonan)


THURSDAY 19th APRIL

Beamish Stout Senior Premier Division

College Corinthians  2 v  1 Rockmount, Castletreasure, 6.30pm  (G.Kelly, E.McNally, T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 1st Division

Riverstown  1 v 7 Carrigaline Utd, G.A.C.A. 6.30pm  (D.Deady)

Beamish Stout Junior Super Cup 1st Round

Wilton Utd  1 v  1 Bandon,  AET 3 pens 4, Pat Bowdren Park, 6.30pm  (K.Szatkowski)

Beamish Stout Junior Super Cup 2nd Round

Ringmahon Rgs B 6 v 2 Carrigaline A, Ringmahon B, 6.30pm  (C.Braganza)

Beamish Stout Junior League 1

St Mary’s 0 v  1 Everton Utd, St Mary’s Park, 6.30pm  (P.McAuliffe)





RTÉ Soccer News

23/04/2018 Klopp wants... Jurgen Klopp insists Liverpool's chance to reach a Champions League final should not be a once-in-a-... read on
23/04/2018 Waterford knock... Waterford are through to the quarter-finals of the EA Sports Cup after beating Cork City on penalties... read on
23/04/2018 Walcott earns... Theo Walcott's second-half winner against Newcastle moved Everton up to eighth - their highest position... read on
23/04/2018 Devine: Cork... They may be locked together in the table with just a third of the season gone, but Soccer Republic analyst... read on
23/04/2018 Dunphy: Rice... Dunphy has his say on the incident that had Moyes fuming and Rice tweeting.read on
23/04/2018 Roma aiming... The newly crowned PFA Player of the Year could hold the key to European progress - for both sides.read on