Upcoming Events

Fixt/Res Fri 12th Oct - Mon 15th Oct   09/10/2018

FRIDAY 12th OCTOBER

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Midleton  off  U.C.C.  Knockgriffin Park, 7.30pm  (G.Kelly, C.Braganza, M.O.Connell)

Rockmount  2 v  0 Leeds, Rockmount Park, 7.45pm  (D.Deady, K.Callanan, S.O.Flynn)            

BEAMISH STOUT SENIOR 1st DIVISION

Carrigaline Utd 4 v  1 Blarney Utd, Ballea Park, 7.45pm  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Youghal Utd  off  Mallow Utd, Adrath Park, 7.30pm  (J.Hennessy)

MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND

Douglas Hall  1 v 0 UCC United, Moneygourney, 7.45pm  (R.O.Leary)

St Mary’s  2 v  1 OBS FC, St Mary’s Park, 7.30pm  (T.Goggin)

Blarney Utd  off  Everton, O’Shea Park, 7.30pm  (JP.Grey)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.


SATURDAY 13th OCTOBER

MUNSTER SENIOR CUP 1ST ROUND

Avondale Utd 1 v 1 College Corinthians, Avondale Park, 1.30pm  (S.O.Flynn)

                 AET  3 pens 2

KEANE CUP QUARTER FINAL

Cobh Wanderers  5 v  1 St Mary’s, Old Church Park, 2pm  (D.Fogarty)

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Ringmahon Rgs 4 v 2 Mayfield Utd, 2pm  (K.Callanan, D.Deady, M.O.Connell)

BEAMISH STOUT SENIOR 1st DIVISION

Park Utd 3 v 1 Kinsale, Brigown Park, 1pm  (T.Kelleher)

MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND

Passage 0 v  1 Wilton Utd, Rockenham Park, 2pm  (P.Braganza)

College Corinthians 4 v 1 Cork International FC, Castletreasure, 2pm  (P.McAuliffe)

Planet Cork FC 0 v 3 Bandon, Mayfield Community School, 2.30pm  (CBL)


SUNDAY 14th OCTOBER

BEAMISH STOUT SENIOR 1st DIVISION

Wilton Utd 2 v 2 Leeside, Pat Bowdren Park, 10.45am  (A.Buttimer)

MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND

Rockmount 1 v 1 Leeside, Rockmount Park, 10.45am  (J.Walsh)

                AET  3 pens 4   

Fermoy 5 v 3 Youghal Utd, Carrig Park, 10.45am  (M.Rajszczak)

Ringmahon Rgs B 2 v 3 AET, Carrigaline Utd, Ringmahon Park, 10.45am  (T.Goggin)

Avondale Utd 6 v 0 Mayfield Utd, Avondale Park, 10.45am  (R.O.Leary)

Satellite Taxi’s 5 v 1 Cobh Wanderers, Deerpark CBS Secondary School, 10.45am  (CBL)

Kilreen Celtic 3 v 6 Bunratty FC, Murphy’s Farm, 12noon  (P.McAuliffe)

Glasheen 0 v 3 Clonakility, Murphy’s Farm, 12noon  (C.Braganza)

Ringmahon Rgs 1 v 1 Carrigaline Utd A, Ringmahon Park, 1.30pm  (K.O.Sullivan)

Avondale Utd A 3 v 1 Crookstown FC, Avondale Park  2pm  (T.Kelleher)

                   AET  5 pens 4


MONDAY 15th OCTOBER

BEAMISH STOUT FLOODLIT LEAGUE 

Crofton Celtic  5 v  2 Ringmahon Rgs, Moneygourney, 7pm  (P.McAuliffe)

Douglas Hall  1 v 1 Cobh Wanderers, Moneygourney, 8pm (P.Braganza)

Leeds  4 v  2 College Corinthians, Moneygourney, 9pm (P.Braganza)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.