Upcoming Events

Fixtures/Results Thursday 15th Nov- Tuesday 20th Nov   15/11/2018

THURSDAY 15THNOVEMBER

MUNSTER SENIOR CUP 3RDROUND

Midleton 1 v 0 Park Utd, Knockgriffin Park, 7.30pm  (D.Fogarty)

BEAMISH STOUT SENIOR 1STDIVISION

St Mary’s 2 v  1 Everton Utd, St Mary’s Park, 7.30pm  (G.Kelly)


FRIDAY 16THNOVEMBER

KEANE CUP FINAL

Cobh Wanderers 1 v 2 Avondale Utd, Turners Cross, 7.30pm  (E.McNally, D.Coleman, M.O.Connell)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ndDIVISION

Youghal Utd  1 v  4 Bandon, Adrath Park, 7.45pm  (K.O.Sullivan)

MUNSTER JUNIOR CUP 2NDROUND

Douglas Hall 4 v 0  Bandon, Moneygourney, 7.45pm  (J.Walsh)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.


SATURDAY 17thNOVEMBER

MUNSTER SENIOR CUP 3RDROUND

Fermoy 3 v 2 Wilton Utd, Carrig Park, 2pm  (K.O.Sullivan)

Leeds  0 v  1 Mayfield Utd, Leeds Park, 2pm  (A.Buttimer)

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

U.C.C. 3  v  0 Rockmount, The Farm, 2pm  (K.Callanan, S.O.Flynn, D.Fogarty)

Ringmahon Rgs 2 v  4 College Corinthans, Ringmahon Park, 2pm  (D.Deady, E.McNally, J.Hennessy)

MUNSTER JUNIOR CUP 2NDROUND

Everton 3  v 2 Midleton, Everton Park, 2pm  (M.O.Connell)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Crosshaven 3 v 4 Passage, Camden, 2pm  (D.Coleman)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

U.C.C Academicals 0 v 1 Douglas Hall Ath, The Farm, 2pm  (P.McAuliffe)

Youghal Utd  6 v 3 Kilreen Celtic, Adrath Park, 2pm  (M.Rajszczak)

 

SUNDAY 18THNOVEMBER

MUNSTER JUNIOR CUP 2NDROUND

Leeds 3 v  1 Carrigaline Utd, Leeds Park, 10.45am  (G.Kelly)

Avondale Utd A 0 v  2 Leeside, Avondale Park, 10.45am  (T.Kelleher)

Fermoy  0 v  1 College Corinthians, Carrig Park, 10.45am  (JP.Grey)

Satellite Taxi’s 2 v  1 Ringmahon Rgs, Deerpark CBS Secondary School, 10.45am (CBL)

Doolans Cow 1 v 2 St Mary’s, AET,   Mayfield Community School, 2pm  (CBL)

Bunratty Utd 1 v 4 Everton Utd, AET,  Town Park, Schull, 2pm (WCL)

Drinagh Rgs 3 v 2 Wilton Utd, Canon Crowley Park, Drinagh, 2pm  (CBL)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Ringmahon Rgs B 1 v  1 U.C.C, Ringmahon Park, 10.45am  (D.Deady)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Glasheen  0 v 4 Tramore Ath, Murphy’s Farm, 10.45am  (P.Braganza)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.


MONDAY 19THNOVEMBER

BEAMISH STOUT FLOODLIT

Ballincollig v  Mayfield Utd, Moneygourney, 7pm  (M.Rajszczak)

Wilton Utd  v  College Corinthians, Moneygourney, 8pm  (C.Braganza)

Crofton Celtic v  Leeds, 9pm  (C.Braganza)


TUESDAY 20thNOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR 1STDIVISION

Blarney Utd  v  Park Utd, O’Shea Park, 7.30pm  (K.O.Sullivan)