Upcoming Events

Provisional Fixtures Fri 27th Oct - Wed 1st Nov   07/10/2017

BEAMISH STOUT MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES


FRIDAY 27th OCTOBER

O’Connell Cup Quarter Final

St Mary’s  v  Ringmahon Rgs, St Mary’s Park, 7.30pm  (E.McNally)

Beamish Stout Junior League Cup Semi Final 

Carrigaline Utd/Everton  v  Leeside, Ballea Park, 7.45pm (M.O.Connell, V.Coonan, P.Braganza) provisional

FAI Junior Cup 3rd Round

Youghal Utd  v  Knockraha FC, Adrath Park, 7.30pm  (D.Fogarty)

Munster Junior Cup 1st Round

Carrigaline Utd  v  Dunmanway Town, Ballea Park, 7.45pm  (M.O.Connell) provisional

Beamish Stout Junior League 1

Blarney Utd  v  St Mary’s, O’Shea Park, 7.30pm  (T.Goggin) provisional


SATURDAY 28th OCTOBER

Beamish Stout Senior Premier Division

College Corinthians  v  Everton, Castletreasure, 2pm  (E.McNally, D.Fogarty, J.Hennessy) provisional

O’Connell Cup Quarter Final

Avondale Utd  v  Cobh Wanderers, Avondale Park, 2pm  (D.Deady) provisional

Munster Senior Cup 2nd Round 

Mayfield Utd  v  Mallow, Mayfield Park, 2pm  (R.Murphy) provisional

Beamish Stout Senior 1st Division

Leeside  v  Riverstown, Leeside park, 2pm  (K.O.Sullivan) provisional

Wilton  v  Castleview, Pat Bowdren Park, 2pm  (T.McCarthy) provisional

Douglas Hall  v  Kilreen Celtic, Moneygourney, 2pm  (P.O.Sullivan) provisional

Beamish Stout Senior 2nd Division

Bandon  v  Kinsale, Town Park, 2pm  (S.O.Flynn) 

Beamish Stout Junior League Cup Semi Final 

Carrigaline Utd/Everton  v  Leeside, Everton Park, 2pm (M.O.Connell, V.Coonan, P.Braganza) provisional

FAI Junior Cup 3rd Round

Everton  v  St Mary’s, Everton Park, 2pm  (V.Coonan) provisional

Beamish Stout Junior League 2

Fermoy  v  Bandon, Carrig Park, 2pm  (K.Szatkowski)


SUNDAY 29th OCTOBER

Beamish Stout Senior 2nd Division

Tramore Ath  v  Park Utd, Tramore Park, 10.45am  (G.Kelly) provisional

Beamish Stout Junior League Cup Semi Final 

Ringmahon Rgs  v  Ringmahon Rgs B, Ringmahon Park, 10.45am  (J.Walsh, M.Rajszczak, C.Braganza)

Beamish Stout Junior League 1

Cobh Wanderers  v  Rockmount, Old Church Park, 10.45am  (T.Goggin)

Leeds  v  Crosshaven, Leeds Park, 10.45am  (P.Mcauliffe)

Riverstown  v  Wilton Utd, G.A.C.A, 10.45am  (J.Hennessy)

Beamish Stout Junior League 2

Douglas Hall Ath  v  Kilreen Celtic, Moneygourney, 2pm  (V.Coonan)

Carrigaline Utd A  v  Avondale Utd A, Ballea Park, 2pm  (K.Szatkowski)

Mayfield Utd  v  U.C.C. Academicals, Mayfield Park, 3pm  (M.O.Connell)


WEDNESDAY 1ST OCTOBER

O’Connell Cup Semi Final  

Rockmount  v  U.C.C, Rockmount Park, 7.45pm  (D.Deady, S.O.Flynn, P.O.Sullivan)





RTÉ Soccer News

21/10/2017 Harps go down... A point away to Drogheda United next Friday night will be enough to keep Sligo Rovers in the Premier... read on
21/10/2017 Mourinho slams... Jose Mourinho accused his Manchester United side of displaying a bad attitude as they succumbed to their... read on
21/10/2017 La Liga: Iniesta... Barcelona maintained their four-point lead at the top of La Liga with a 2-0 win over bottom club Malaga... read on
21/10/2017 Huddersfield... Huddersfield are celebrating one of their best wins in decades after Aaron Mooy and Laurent Depoitre... read on
21/10/2017 Hourihane contributes... Conor Hourihane provided the assist that saw former Chelsea player John Terry scoring his debut goal... read on
21/10/2017 Jonny Evans... Northern Ireland defender Jonny Evans will have a scan on a groin injury on Sunday.read on