Upcoming Events

Fixtures Fri 26th Oct-Tues 30th Oct   15/10/2018


FRIDAY 26th OCTOBER

FAI NEW BALANCE INTERMEDIATE CUP 2ND ROUND

Midleton  v  Douglas Hall,  Knockgriffin Park, 7.30pm  (K.Callanan)

KEANE CUP SEMI FINAL

Carrigaline Utd  v  Avondale Utd, Ballea Park, 7.45pm  (T.Kelleher, E.McNally, P.Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Youghal Utd  v  Mallow Utd, Adrath Park, 7.30pm  (J.Hennessy)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.**


SATURDAY 27th OCTOBER

KEANE CUP SEMI FINAL

Cobh Wanderers  v  Rockmount, Old Church Park, 2pm  (D.Coleman, S.O.Flynn, M.O.Connell)

MUNSTER SENIOR CUP 2ND ROUND

Fermoy  v  Leeside, Carrig Park, 2pm  (D.Fogarty)

Castleview  v  St Mary’s, O’Sullivan Park, 7.30pm  (K.Callanan)

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Leeds  v  Ringmahon Rgs, Leeds Park, 2pm  (D.Deady, T.Kelleher, J.Hennessy)  

Mayfield Utd  v  U.C.C, Mayfield Park, 2pm  (E.McNally, C.Braganza, R.O.Leary)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP SEMI FINAL

Passage  v  Cobh Wanderers, Rockenham Park, 2pm  (J.Walsh, JP.Grey, P.McAuliffe)

MUNSTER JUNIOR CUP 1ST ROUND

Everton  v  Blarney Utd, Everton Park, 2pm  (F.Murphy)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Carrigaline Utd A  v  Crosshaven, Ballea Park, 2pm  (A.Buttimer)

Wilton Utd  v  Everton Utd, Pat Bowdren Park, 2pm  (M.Rajszczak)


SUNDAY 28th OCTOBER

MUNSTER SENIOR CUP 2ND ROUND

Wilton Utd  v  Ballinhassig, Pat Bowdren Park, 10.45am  (K.O.Sullivan)

BEAMISH STOUT SENIOR 2nd DIVISION

Casement Celtic  v  Riverstown, Casement Park, 10.45am  (M.O.Connell)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP SEMI FINAL

Tramore Ath  v  Avondale Utd, Tramore Park, 10.45am  (T.Goggin, P.Braganza, M.Rajszczak)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Ringmahon Rgs  v  U.C.C, Ringmahon Park, 10.45am  (S.O.Flynn)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Fermoy  v  St Mary’s, Carrig Park, 10.45am  (C.Braganza)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

U.C.C. Academicals  v  Avondale Utd A, The Farm, 10.45am  (J.Walsh)

Corinthians Academicals  v  Midleton, Castletreasure, 10.45am  (R.O.Leary)


TUESDAY 30th OCTOBER

MUNSTER SENIOR CUP 2ND ROUND

Blarney Utd  v  Mayfield Utd, O’Shea Park, 7.45pm  (D.Deady)

Rockmount  v  Ringmahon Rgs, Rockmount Park, 7.45pm  (A.Buttimer)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.**