Upcoming Events

Fixtures Fri 19th Oct - Tue 23rd Oct   15/10/2018

FRIDAY 19th OCTOBER

FAI NEW BALANCE INTERMEDIATE CUP 2ND ROUND

Carrigaline Utd  v  Cobh Wanderers, Ballea Park, 7.45pm  (E.McNally)

FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND

Rockmount  v  Cobh Wandreres, Rockmount Park, 7.45pm  (J.Walsh)

Leeview Ath  v  Blarney Utd, Mayfield Community School, 7.45pm (AUL)

**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.**


SATURDAY 20th OCTOBER

FAI NEW BALANCE INTERMEDIATE CUP 2ND ROUND

Ringmahon Rgs  v  Riverstown, Ringmahon Park, 2pm  (D.Fogarty)

Leeds  v  Ballinhassig, Leeds Park, 2pm  (T.Kelleher)

Everton  v  Wilton Utd, Everton Park, 2pm  (S.O.Flynn)

Casement Celtic  v  U.C.C, Casement Park, 2pm  (D.Coleman)

Fermoy  v  Avondale Utd, Carrig Park, 2pm  (J.Hennessy)

BEAMISH STOUT SENIOR 1st DIVISION

Kinsale  v  St Mary’s, Madden Park, 2pm  (D.Deady)

FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND

Carrigaline Utd  v  Bandon, Ballea Park, 2pm  (P.Braganza)

Lakewood Ath  v  Midleton, Ovens, 2pm  (AUL)

Rathcoole Rovers  v  Tramore Ath, Rathcoole, 2pm  (AUL)

Macroom  v  Douglas Hall, Murrayfield, 2pm  (AUL)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

College Corinthians  v  Ringmahon Rgs B, 2pm  (JP.Grey)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Youghal Utd  v  Mayfield Utd, Adrath Park, 2pm  (C.Braganza)


SUNDAY 21st OCTOBER

FAI NEW BALANCE INTERMEDIATE CUP 2ND ROUND

Mayfield Utd  v  Castleview, Mayfield Park, 10.45am  (D.Deady)

Bandon  v  Park Utd, Town Park, 10.45am  (E.McNally)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Kilworth Celtic  v  Mallow Utd, Kilworth, 10.45am  (R.O.Leary)

FAI JUNIOR CUP 3RD ROUND

Fermoy  v  Everton, Carrig Park, 10.45am  (D.Coleman)

Cathedral Celtic  v  Carrigaline Utd B, Farefield, 10.45am  (AUL)

St John Bosco’s  v  Passage, Dungourney, 2pm  (AUL)

Ringmahon Rgs  v  Doolan’s Cow, Ringmahon Park, 2.30pm  (S.O.Flynn)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

U.C.C. A  v  Leeds, The Farm, 10.45am  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Wilton Utd  v  St Mary’s, Pat Bowdren Park, 10.45am  (T.Goggin)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Kilreen Celtic  v  U.C.C. Academicald, Murphy’s Farm, 10.45am  (P.McAuliffe)

Glasheen  v  Douglas Hall Ath, Murphy’s Farm, 10.45am  (M.Rajszczak)


MONDAY 22nd OCTOBER

BEAMISH STOUT FLOODLIT LEAGUE 

Wilton Utd  v  Douglas Hall, Moneygourney, 7pm  (J.Hennessy)

Rockmount  v  Crofton Celtic, Moneygourney, 8pm (D.Fogarty)

Ringmahon Rgs  v  Leeds, Moneygourney, 9pm (D.Fogarty)


TUESDAY 23RD OCTOBER

FAI NEW BALANCE INTERMEDIATE CUP 2ND ROUND

Blarney Utd  v  Rockmount, O'Shea Park, 7.30pm  (K.Callanan)

**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.**