Upcoming Events

Fix/Res 20th-27th April   25/04/2017

Beamish Stout Munster Senior League Fixtures

Thursday 20th April

(6.30pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

St Mary’s               1              v      3        College Corinthians         St Mary’s Park 7.45pm

                                                                                                                (G.Kelly, T.Kelleher, K.O.Sullivan)

Beamish Stout Junior League 1

Rockmount              3           v      1        U.C.C. A                             Rockmount Park 7.30pm(P.McAuliffe)


Friday 21st April

(6.30pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Ringmahon Rgs         1        v     0         Avondale                             Ringmahon Park              

                                                                                                                (D.Coleman, D.Kleir, R.Murphy)

O’Connell Cup Preliminary Round

Mayfield Utd           5          v       2       Castleview                          Mayfield Park 7.30pm    (K.Callanan)

Beamish Stout Senior 1st Division

Passage                    0         v       3       Everton                               Rockenham Park 7.45pm (T.Goggin)

Beamish Stout Junior Super Cup Quarter Final

Youghal Utd            1           v     0         Cobh Wanderers              Adrath Park 7.45pm        (P.Hayes)

Beamish Stout Junior Premier Division

Carrigaline Utd        3          v      2        Midleton                            Ballea Park 7.45pm          (T.McCarthy)

Beamish Stout Floodlit League

Rockmount              0           v       1       Mayfield Utd                     The Mardyke 7pm           (J.O.Connor)

College Corinthians    1     v     4         Cobh Wanderers                The Mardyke 8pm           (J.Walsh)

Douglas Hall              2          v      2        Ringmahon Rgs                The Mardyke 9pm           (J.Walsh)


Saturday 22nd April

(3pm KO Unless Stated)

Pop Keller Cup 1st Round

Blarney Utd                   2     v    1          Leeds                                    O’Shea Park                      (D.Keeler)

Beamish Stout Senior 1st Division

Leeside                          0     v     2         Midleton                             Leeside Park                      (J.McKell)

Bandon                          1    v     2         Riverstown                         Town Park                          (R.Murphy)

Beamish Stout Senior 2nd Division

Ballincollig                      1    v    2          Kilreen Celtic                      The Landing Field 4pm   (K.Callanan)

Casement                       1    v    2          Mallow                                 Casement Park                 (R.Crean)

Beamish Stout Junior Premier Division

Ringmahon Rgs              4   v    5          Leeside                                Ringmahon Park 1pm     (T.McCarthy)

Beamish Stout Junior League 1

St Mary’s                 0            v      2        Riverstown                         St Mary’s Park                   (K.Szatkowski)

Beamish Stout Junior League 2

Crosshaven                      0  v    1          U.C.C. Academicals          Camden                               (J.Hennesey)

Fermoy                               Off            Corinthians Acad              Carrig Park                          (A.Browne)


Sunday 23rd April

(10.45am KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Rockmount              2           v      2        Cobh Wanderers              Rockmount Park

                                                                                                                (T.Long, P.Buckley, J.O.Connor)

O’Connell Cup Preliminary Round

U.C.C.                   1                v       2       St Mary’s                             The Mardyke                        (T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 2nd Division

Fermoy              0                 v      2        Kinsale                                  Carrig Park                           (D.Keeler)

Beamish Stout Junior Super Cup Quarter Final

Avondale Utd         0           v    1          Everton                                 Avondale Park                     (T.Kelleher)

Beamish Stout Junior League 1

Everton Utd            1           v      1        Passage                                Everton Park                        (P.McAuliffe)

Beamish Stout Junior League 2

Ballincollig                  4         v    2          Mayfield Utd                      The Landing Field                (T.Goggin)

Casement              0             v      3        Douglas Hall Ath                Casement Park                    (P.Hayes)


Tuesday 25th April

(6.30pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Cobh Wanderers     0         v       2       Douglas Hall                        Old Church Park

                                                                                                                (R.Murphy, K.Callanan, P.Braganza)

Pop Keller Cup 1st Round

Ballincollig               3            v      0        Everton                               The Landing Field             (G.Kelly)

Passage                    0           v        3      Carrigaline                          Rockenham Park 7.45pm(R.Crean)

Bandon                  3              v       2       Wilton                                 Town Park                           (K.O.Sullivan)

Beamish Stout Junior Premier Division

Everton                0               v      3        Ringmahon Rgs B               Everton Park                        (T.Long)

Beamish Stout Junior League 2

Wilton Utd              1            v       1       Leeds                                   Pat Bowdren Park             (P.McAuliffe)


Wednesday 26th April

(6.30pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Rockmount                         v              Avondale                             Rockmount Park 7.45pm

                                                                                                                (J.McKell, K.O.Sullivan, T.Kelleher)

Pop Keller Cup 1st Round

Tramore Ath                      v              Riverstown                           Tramore Park                     (K.Callanan)

Fermoy                               v               Kilreen Celtic                       Carrig Park                          (R.Murphy)

Midleton                             v              Kinsale                                  Knockgriffin Park 7.30pm(D.Coleman)

Ballinhassig                       v              Leeside                                  Gortnaglougha                  (T.Long)

Beamish Stout Junior Super Cup Quarter Final

St Mary’s                             Off            Corinthians Acad               St Mary’s Park                   (D.Kleir)

Beamish Stout Junior League 1

Blarney Utd                        v              Youghal Utd                       O’Shea Park 7.30pm       (T.McCarthy)


Thursday 27th April

(6.30pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Cup Quarter Final

U.C.C.                                   v              Cobh Wanderers              The Mardyke 7.30pm     (D.Keeler)





RTÉ Soccer News

26/04/2017 'Fergie mind... Former Liverpool midfielder Terry McDermott has laughed off suggestions Kevin Keegan's infamous 1996... read on
25/04/2017 Chelsea have... Diego Costa ended his lean streak with a double as Premier League leaders Chelsea beat Southampton 4... read on
25/04/2017 McNamee magic... A sublime Barry McNamee free-kick earned Derry City a deserved point against Limerick, at Maginn Park... read on
25/04/2017 Ajax to rename... Ajax are planning to rename their stadium as the Johan Cruyff Arena.read on
25/04/2017 Ireland drawn... The Republic of Ireland women's team have been drawn alongside Norway, Netherlands, Slovakia and Northern... read on
25/04/2017 Cup win over... Callum McGregor revealed that scoring in Celtic's 2-0 Scottish Cup semi-final win over Rangers on Sunday... read on